fbpx

גלריות בבתים של אמנים זה הטרנד החדש של התיירות. אחרי שאנשים התרגלו להתארח בבתים של אנשים לארוחות וסדנאות בישול, מחפשים את המזון לנשמה ומוצאים אותו בבתים של אמנים בכל הארץ.

באירוח בבתי האמנים, אפשר לשמוע מהאמן עצמו על מקורות ההשראה שלו, להציץ בסטודיו שבו הוא עובד, לשמוע על הטכניקות של היצירה וכמובן – לרכוש יצירות בלי תיווך.

חלק גדול מהאמנים מציעים גם סדנאות יצירה להתנסות בטכניקות שונות. בביקור אצל אמנים תוכלו לצייר, לגזור, להדביק, ליצור תכשיטים או יצירות מחומרים ממוחזרים. יש מבקרים שאחרי אירוח אחד אצל אמן או אמנית "נדבקים" בחיידק היצירה ונרשמים לקורס שנתי או ממשיכים בטעימות אצל אמנים נוספים.

בחלק מהבתים של האמנים, האירוח מתאים גם לקבוצות גדולות, שנהנות מאוד לשמוע ולהכיר את האמן ויצירתו. מהניסיון של החודשים האחרונים, אני אוהבת לשתף סיפור של מורת דרך שכשהתחילה לשלב בסיורים שהיא מובילה לחיזיון במצדה גם אירוח ביתי אצל אמנים בערד, היא הצליחה להביא ברצף 6 אוטובוסים מלאים במטיילים איכותיים. המבקרים שהתארחו גם אצל עמוס רדליך (בתמונה למעלה), ישבו מרותקים לסיפור החיים שלו ושל רונית אישתו, שהיא גם מורה וסופרת, כותבת שירים וסיפרי ילדים. באירוח זה המבקרים גם רכשו בשמחה ספרים של רונית ויצירות קטנות מפרי ידיו של עמוס.

תיירים מחו"ל וביניהם עיתונאיות ובלוגריות מרחבי העולם, גילו גם הם את סוד הקסם באירוח הביתי אצל אמנים ואמניות ומשלבים בביקורם בארץ לפחות אירוח אחד הכולל סיפור או סדנת יצירה בסגנון האהוב עליהם. החוויה שמקבלים תיירים בבתי האמנים במקרים רבים מהווה את ה WOW של הטיול שלהם. סיפרה לי האמנית גילה אלישר-סטוקוליסקי, מבית הכרם, שהיא מרגישה שליחה של ממש בכל פעם שתיירים מגיעים לסטודיו שבביתה. בתמונה עיתונאיות מגרמניה, אורחות של משרד התיירות באירוח בביתה של האמנית גילה אלישר- סטוקוליסקי בבית הכרם-ירושלים.

 

דוגמאות נוספות לשילוב אירוח בבתים של אמנים בסיור שלכם בואדי ערה, האורחים המבקרים בביתו של אמן הקליגרפיה מוחמד כלש בכפר קרע, יכולים להתרשם מתהליך היצירה שלו ומפעילותו לדו קיום בשלום באזור ולשלב עם אירוח אצל האמנית טלי גאון מקציר, שדרך יצירות המנדלות שלה היא מחברת את המבקרים לחכמת המעגל. באירוח אצל טלי היא מספרת על הקשר בין אורח החיים המקיים – האקולוגי של משפחתה, בבית שבנו בעצמם בקציר, לבין בית הספר היהודי ערבי "גשר על הואדי" שהיא ממקימיו, לאומנות בכלל ולמנדלות בפרט.

בצאתכם צפונה תוכלו להתארח אצל עשרות אמנים, כולם מרתקים, על אמניות הר גילון כתבתי בעבר. בנוסף, ממליצה לכם לא לפספס אירוח בביתה המיוחד של האמנית אורלי שוורץ, בעצמון, שמספרת איך הגיעה לעבודות הייחודיות שלה בעץ וגם לדניאל חצבאני בכרמיאל, שיספר לכם על הטכניקה המיוחדת שלו.

 

בקהילה שלנו למעלה ממאה אמניות ואמנים מכל הארץ, ניתן למצוא אותם באתר שלנו peoplelovepeople.co.il  ב"מארחים שלנו" וליצור איתם קשר ישירות, להזמנת אירוח להשראה או לסדנה. ניתן גם להתקשר אלי להמלצות ולשאלות 0542550505 יעל קורלנדר.

  • יעל קורלנדר מנהלת קהילת האירוח הביתי הארצית PLP-People Love People
0 Comments

Leave a reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

All rights reserved © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?