גלריית תמונות
Base
שם מלא

השולחן המתוק של עירית ברנשטיין

שם מלא באנגלית

Irit Berenstein – SweeTable

שפה

עברית

Country

Israel

ישוב

אריאל

City

Ariel

תיאור

 

אני מנחה סדנאות חווייתיות ומגבשות לקבוצות מכל הסוגים, ולשם כך אני משתמשת במתוק המענג הזה לחוויה וגיבוש

 

אני  גיליתי את השוקולד, את קסמו ואת התכונות המופלאות שלו בהקשר החברתי,  בדרך המשלבת עבודה, טעם וחוויה. "השוקולד הוא החומר האולטימטיבי". "הוא עובד על הרווח שבין הילדותי, בין סיפורי עמי ותמי להקשרים זוגיים. השוקולד עובד על כל החושים בעת העבודה אתו. כאשר אני מגיעה למשרד מסוים לעבודת סדנה עם אחת המחלקות אני ישר מתחילה עם שוקולד מותך. הריח המושלם שמתפשט במשרד הוא מופלא ומגרה וכולם מפסיקים לעבוד ומתים מקנאה. מדובר גם בחוש הראיה – הרי אין כמו שוקולד נוזלי כדי לעורר את כל בלוטות הטעם.

 

וכמובן יש את חוש המישוש, והעבודה בשוקולד נחוות בכל הצורות שיש – מותך, בעוגיות, בבצק ועוד". אני נוגעת בסדנאות  במעוזות של הזיכרונות הטובים במוח.

 

הריח עובד במוח על הזיכרונות הטובים. אם הלכתם בצעירותכם לבית הסבתא או לשכנה והיה שם ריח טוב הזיכרון שיישאר הוא זיכרון חיובי.

 

אני  מעניקה מתכונים של כל הדברים הטעימים שהחברים והקבוצה הכינו ביחד כי הרי העניין כאן הוא החוויה וההנאה, וברגע שאנשים לוקחים את המתכון ומנסים בבית הם נזכרים בזיכרון המתוק ונהנים יותר מהמנות שהכינו. במהלך הסדנה גם אוכלים משהו מלוח כדי לשבור את רמות הסוכר בדם. בסדנה מורחים שוקולד, מציירים עם שוקולד, מכינים עוגיות שוקולד נימוחות שמכונות 'רעידת אדמה' ומסיימים בחיוך של שוקולד מאוזן לאוזן.

 

עכשיו סגרו את העיניים ותדמיינו שוקולד נמס ניגר, ורוצו לנגוס במתוק הנהדר הזה.  

 

הסדנה מתאימה לקבוצות נשים שרוצות לחגוג את החיים, ליומולדת שוקולדי, למסיבות רווקות שאני קוראת להן "רווקות של שוקולד",  ימי נישואין, ערבי זוגות, ימי גיבוש לעובדים ועוד – כי ביננו, הרי ברור ששוקולד הוא החומר המושלם לעבודה!

 

טלפון נייד:  0547825631    

 

נוסף:  039067398  

פייסבוק:   https://www.facebook.com/IritTheSweeTable/

תיאור באנגלית

 

I lead experiential and group workshops for groups of all kinds, and to this end I use this delightful sweet for experience and consolidation
I discovered chocolate, its charm and its wonderful qualities in the social context, in a way that combines work, taste and experience. "Chocolate is the ultimate material." "When I come to a certain office for a workshop with one of the departments, I start with molten chocolate, and the perfect smell that spreads through the office is wonderful and stimulating, and they all stop. To work and die of jealousy, it is also a sense of sight – there is nothing like liquid chocolate to stimulate all the taste buds.
And of course there is the sense of touch, and the work in chocolate is experienced in all forms – your death, cookies, dough and more. In my workshops I touch areas of good memories in the brain.